Last Lover

Last Lover

01.05.2022
Płeć: ogier
Rasa: AES
Matka: Calena
Ojciec: La Calidad
Hodowca: Piotr Szypica
Pochodzenie: Poland

La Calidad Lancer II Landgraf I Ladykiller xx
Warthburg
Inula Fantus
Nachtblume
Uganda VIII Cassini I Capitol I
Wisma
Missmillenium Carpaccio
Fantasie I
Calena Kaliniec Ingam Akropol
Inna
Kliwia Bard
Kielcza
Candy Princess xx Moulin xx Mill Reef xx
High Fidelyty xx
Canadian Goddess xx Godswalk xx
Swift Protectress xx

Ojcem ogiera Last Lover jest należący do Wechta Equisterian ogier holsztyński La Calidad.

Siwy La Calidad to najlepszy sportowo ogier dostępny w Polsce. Znakomity rodowód, międzynarodowa kariera na poziomie 5* i obiecujące potomstwo to wszystko charakteryzuje tego siwego, a właściwie białego jak śnieg, holsztyńskiego syna ogiera Lancer II i córki ogiera Cassini I.

La Calidad przyszedł na świat wiosną 2008 roku w hodowli Ute Carstensen-Muller, położonej w północnej części Szlezwika-Holsztynu. Już od źrebaka był wyjątkowy. Od początku przejawiał talent skokowy. W mojej hodowli wciąż mam jego dwie półsiostry, po ogierach Casall i Limbus – opowiada hodowczyni.

Jak wiele ogierów holsztyńskich, również La Calidad swoją karierę rozpoczął od występu na licencji w Neumunster. Serca publiczności Holstenhalle skradł nie tylko spektakularnym talentem skokowym, ale również urodą i nowoczesnym typem. Podczas próby dzielności w Schlieckau La Calidad uzyskał maksymalną notę 10,0 za skoki. Później wygrał również test w Neustadt-Dosse. Dzięki zdaniu testów w Niemczech uzyskał dożywotnią licencję Związku Holsztyńskiego.

Największe sukcesy La Calidada to:
  • 3. miejsce CSIU-25 Samorin (145 cm)
  • 5. miejsce Grand Prix (140 cm) CSI1* Neumunster
  • 6. miejsce Grand Prix (160 cm) CSI3*-W Leszno
  • 4. miejsce Grand Prix (145 cm) CSI2* Cavaliada Lublin
  • 4. miejsce PŚ CSI2*-W Kunkiai (160 cm)
  • 8. miejsce Grand Prix (155 cm) CSI3* Oldenburg
  • 11. miejsce konkurs Longines Ranking (150 cm), CSI3* Lanaken

Pierwsze potomstwo ogiera La Calidad odnosi sukcesy na poziomie 1.45 m

Matka Last Lover’a, klacz Calena w 2011 roku została Czempionką w grupie klaczy dwuletnich na Otwartym Ogólnopolskim Czempionacie Trakeńskim.

Ojciec Caleny, trakeński ogier Kaliniec jest kontynuatorem ogromnie istotnej w hodowli polskiej linii Aquino xx. Jego przodkowie – Ignam, Akropol, Colombo to zasłużeni ojcowie koni sportowych. Kondeusz, Celbant, Dłużnik należące do tej linii są najlepszym ”znakiem” jakości. Od 1998 roku pod A. Lemańskim zaczął odnosić sukcesy w skokach przez przeszkody. Największe osiągnięcia przyniosły starty Klińca w stajni Eden Rogów pod Pawłem Strzechowski. Zwycięstwa tej pary w konkursach Grand Prix Gałkowo, Grand Prix Poznań, CSI w Lesznie przyczyniły się do wyniesienia Pawła do Kadry Polski Młodych Jeźdźców i czołówki rankingu skokowego PZJ. Kaliniec w latach 1992-93 był ogierem czołowym w macierzystej stadninie w Rzecznej, następnie stanowił w SK Plękity.

Ogier AKROPOL – rasy wlkp. gn. ur. 1974 r. po Colombo od klaczy Augusta po Szczecin xx pochodzi z rodu ogiera pełnej krwi Aguino. Jego matka, nieduża ciemnogniada klacz zwyciężczyni DERBÓW półkrwi, w wieku 3 lat startowała 9 razy zajmując 6 razy I miejsce w tym DERBY, JANOWSKA, PORÓWNAWCZA, w wieku 4 lat w gonitwach przeszkodowych 3 starty I m – 1, IIIm -1 oraz w wieku 5 lat 2 starty I m – 1, III m – 1 (Nagroda Łaby – Pardubice) dożywszy w Stadninie 20 lat. Pozostawił po sobie 87 źrebiąt z tego 20 klaczy hodowlanych i 17 ogierów sprzedanych do Zakładów Treningowych. W 1987 roku zostaje wicechempionem koni rasy wielkopolskiej na Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Warszawie. Najwybitniejszymi jego synami byli: IGNAM gn.ur. 1980 r. od Inna po Sobiepan zimbredowany blisko na ogiera Szczecin xx, ten znakomity koń sportowy startował z powodzeniem w konkurencji skoków po Rudolfem Mrugała reprezentując miedzy innymi nasz kraj w Pucharze Świata w Geteborgu jako pierwszy koń hodowli polskiej reprezentujący nasz kraj. Ogier ten zajmując boks ogiera czołowego w latach 1987 – 91 z przerwami, wygrał w swojej karierze 24 konkursy klasy CC-2 i CC-1 oraz zdobył srebrny medal w skokach w roku 1989.

Matką  Caleny jest szwedzkiej hodowli klacz pełnej krwi Candy Princess, która swoją dzielność udowodniła na torze wyścigowym. W latach 1993-1994 biegała 20 razy, uzyskując odpowiednio 2 x I, 1 x II, 3 x III miejsce i wygrywając 80 800 Kr.